Tobii PCEye programm

Mis see on?

Tänapäeval on peale silmside ja verbaalse suhtlemise muutumas aina olulisemaks ka muud suhtlemisvormid.

Tobii PCEye on kiire ja täpne silmajälgija, mis asendab arvutihiirt ning mis teeb võimalikuks laua- või sülearvuti kasutamise vaid silmade abil. Silmade abil saab Internetis surfata, sõpradega suhelda, mängida, suhelda Skype’is. Võimaldab tõhusat ja lihtsat suhtlemist

 

Kellele see programm sobib?

Tobii kommunikaator on mõeldud kõigile inimestele, kel esineb suhtlemisraskusi, olenemata kognitiivsetest ja füüsilistest võimetest. Tobii PCEye Mini võib olla suureks abiks ka lapsele, kelle motoorsed võimed on piiratud, seega suurendab paljude liikumispuudega ja kõnehäirega inimeste iseseisvust ning parandab nende elukvaliteeti. Tobii kommunikaatoriga saab ilma kõrvalise abita kirjutada e-kirju, suhelda Skype-is ja surfata Internetis.

Programmi läbiviimise kord:

Arvutiprogrammil põhinev teraapia, mille kasutamist õpetatakse teraapiatunnis ja mida saab hiljem iga laps iseseisvalt kasutada kodustes tingimustes.

Tobii kommunikaator on disainitud nii, et seda oleks sõltumata sisestusmeetodist mugav kasutada. Lisaks sisaldab see sümboleid, piktogramme, erineva asetusega virtuaalseid klaviatuure ning funktsionaalsust arvuti ja koduelektroonika kasutamiseks. Tänu piktogrammidele ja erinevatele kommunikatsioonikaartidele on see suureks abiks näiteks kõneterapeutidele ja  eripedagoogidele.