Eriarstiabi

Adeli Rehabilitatsioonikeskuses pakub eriarstiabi taastusravis ja neuroloogias.

Taastusravi eesmärk on haigusest ja/või traumast häirunud funktsioonide taastamine/säilitamine ja puudega kohanemine. Piirangud võivad avalduda kas liikumis-, siirdumis-, neelamis- või kõnehäirena. Lisaks kehalistele harjutustele võib taastusravi sisaldada ka aparatuurset ravi (näiteks ultraheli, magnetravi, laserravi) ja massaaži. Taastusravi põhineb meeskonnatööl, meeskonda kuuluvad lisaks patsiendile taastusraviarst, psühholoog, füsioterapeut, tegevusterapeut, logopeed ning vajaduse korral ka teised spetsialistid.

Neuroloogia on meditsiiniharu, mis tegeleb närvisüsteemi haiguste diagnoosimise ja raviga. Närvisüsteemi moodustavad kesknärvisüsteem ning perifeerne närvisüsteem. Esimese alla kuuluvad pea- ja seljaaju, teise alla närvijuured, mis algavad pea- ja seljaajust. Antud närvijuured moodustavad üle terve keha perifeersete närvide võrgustiku, mis hargnevad igasse koesse ja organisse, tagades meie keha funktsioneerimise. Närvid tagavad näiteks lihaste liikumise, südame- ja kopsutöö, kuulmise, nägemise ning tunnetamise. Põhjused, miks pöördutakse neuroloogi ehk närviarsti vastuvõtule, on näiteks peavalu, migreen, insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, sclerosis multiplex, entsefaliit.

Adelis osutatakse eriarstiabi ehk taastusravi ja neuroloogia teenuseid:

  • Tervisekassa rahastamisel (täpsema informatsiooni leiate siin);
  • perearsti ja erialaarsti suunamisel;
  • tasulise teenusena;
  • tööalase rehabilitatsiooni tegevuskava alusel tööealistele täiskasvanutele;
  • täiskasvanutele sotsiaalse rehabilitatsiooni raames rehabilitatsiooni plaani alusel, lastele MTÜ Diana Arenduskeskuses.

Eriarstiabi   Töötajad   Registreerimisvõimalused