Pilgujälgimise süsteem Tobii

Tobii PCEye Mini aitab liikumisvaegusega ning kõneta inimesel suhelda pereliikmete ja sõpradega. Kommunikeerimise õppimise aluseks on mängud, mis abistavad silmade teadlikult liigutamise õppimist. Aitavad kaasa keskendumis- ja tähelepanuvõime arendamisele ning toetavad kõne arengut.

Silmade abil saab kasutada Internetti, suhelda sõpradega ja pereliikmetega, mängida, kasutada juhtseadmeid tulede või televiisori sisselülitamiseks ning koostada isegi tabeleid ja dokumente.

Õppemängude tarkvara Sensory EyeFX on viie erineva tasemega põhjus – tagajärg mängud, mis aitavad õppida silmajälgimise kasutamist ning omavaheliste seoste loomist.

Pilgujälgimistarkvara Tobii Gaze Viewer on hindamise vahend, mis aitab aru saada kasutaja füüsilistest ja kognitiivsetest võimetest ning silmajälgija kasutamisest. Selle abil saab salvestada silmajälgimisandmed mis tahes rakenduses. Peale selle, et saab teha hindamisi just oma erialal kasutatava tarkvara abil, on hindamiskeskkond ka kasutaja jaoks palju vähem stressi tekitav. Näiteks lapse arusaamisvõime hindamiseks võib kasutada tema lemmikvideot YouTube’is selle asemel, et näidata talle midagi täiesti ebahuvitavat. Samal ajal, kui laps vaatab või mängib, saab salvestada andmed, millele tema pilk on suunatud.

Pilgujälgimistarkvara võimaldab näha täpselt seda, mida kasutaja nägi. Näha esemeid/objekte, täpselt samas järjekorras, nagu kasutaja vaatas, samuti näha piirkondi, millel kasutaja pilk pikemalt peatus. Tobii pilgujälgimistarkvaraga on hindamiseks kasutatud rakenduste (pildid, videod) peale selgelt välja toodud pilgu liikumise trajektoori ja fikseerituse ajad (gaze plot) ning värvidega. Pilgujälgimise süsteemiga tegeleb Adeli keskuses eripedagoog.

Pilgujälgimise süsteem Tobii