Psühholoogi teenus

Psühholoogid on vaimse tervise  spetsialistid, kes hoolitsevad vaimse tervise probleemide tekke ennetamise, psühholoogilise heaolu ja eneseteostuse toetamise ning psühholoogilise nõustamisega. Psühholoogid keskenduvad erinevatele teemadele (nt emotsioonid,  isiklik areng, haridus, suhted, töö, tervis, toitumine, igapäevaprobleemid), mis põhjustavad patsiendile muret ja stressi.

Psühholoogi teenuste eesmärk on tõsta kliendi motivatsiooni, tema sotsiaalset kaasatust ja elukvaliteeti; hinnata, parendada ja toetada  kliendi emotsionaalset ja kognitiivset tegevusvõimet, emotsionaalset arengut, vaimset võimekust. Lisaks toetavad psühholoogid inimesi, kellel on probleemsed söömiskäitumised (äärmuslik dieet, ebaregulaarsed toidukorrad, toidukoguste piiramine, toidu tahtlik väljutamine jne) ning kehakaalu ülemäärane tähtsustamine.

Meie keskuses teostatakse psühholoogi individuaal- kui ka pereteraapiaid. Hindamiste läbiviimiseks kasutatakse erinevaid psühholoogilisi teste. Teenuseid osutatakse kõikidele vanusegruppidele.

Adelis osutatakse psühholoogi teenust:

  • Tervisekassa rahastamisel;
  • tasulise teenusena;
  • perearsti suunamisel teraapiafondi raames;
  • tööalase rehabilitatsiooni tegevuskava alusel tööealistele täiskasvanutele;
  • täiskasvanutele sotsiaalse rehabilitatsiooni raames rehabilitatsiooni plaani alusel, lastele MTÜ Diana Arenduskeskuses.

Korduma kippuvad küsimused:

Mis on individuaalne esmane vastuvõtt?

Psühholoogi individuaalse esmase vastuvõtu eesmärgiks on kliendiga tutvumine, probleemide kaardistamine ning usaldusliku kontakti loomine. Kui saavutatakse hea kontakt ning inimesel on valmidus teraapiaga alustamiseks, lepitakse kokku tegevuskava.

Mis on individuaalne korduv vastuvõtt?

Psühholoogi korduv vastuvõtu eesmärgiks on esimesel kohtumisel kaardistatud tegevuskava järk-järguline elluviimine.

Mis on pereteraapia?

Pereteraapia aluseks on pereliikmete omavaheline suhtlemine, suhete kvaliteet, erinevad kriisid/traumad ja nendega toimetulek. Teraapia eesmärkideks on ühise toimetuleku parendamine, üksteisemõistmine, emotsionaalne toetus ja pereliikmete vaheliste probleemolukordadele lahenduste leidmine.

Kuidas toimib psühholoogi kaugvastuvõtt?

Kaugvastuvõttu saab kasutada kontaktvastuvõtu asemel ehk see on täiendav vastuvõtu pakkumise viis. Psühholoogi kaugvastuvõtt toimub Zoomi või Skype vahendusel.

Kas psühholoogiga saab suhelda ka e-posti teel?

Jah, psühholoogiga saab kiiremate/lihtsamate küsimuste või murede korral suhelda ka e-posti vahendusel, kui olete varasemalt selles kokku leppinud.

Mis on toitumisteraapia?

Toitumisteraapia on tõenduspõhine lähenemine inimese tervisele, mille eesmärgiks on parandada elukvaliteeti ja tagada hea enesetunne läbi tasakaalustatud ja tervisliku toitumise. Tervislik toitumine on vajalik, et ennetada erinevaid haigusi (nt diabeet, vähk, südameveresoonkonnahaigused, aneemiad, neerupuudulikkus, allerigiad, ärritunud soole sündroom, tsöliaakia). Toitumisteraapia abil saab lisaks haiguste ennetamisele ka nende ravi toetada ja/või tagasilangusi ennetada.