Füsioteraapia

Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, asendravil, füüsikalistel meetoditel ja massaažil põhinev taastusravi osa. Teraapia võib olla ka manuaalne ning sisaldada aparatuurset ravi või pehmete kudede mõjutamist. Teenuse eesmärgiks on toetada ja arendada kliendi iseseisvust tema eale vastavates igapäevategelustes, parandades elukvaliteeti.

Füsioteraapia ülesanneteks on võimalike tervisekahjustuste ennetamine, liigeste liikuvusulatuse ja lihaste jõu säilitamine, parandamine ja/või taastamine (näiteks pärast vigastust või operatsiooni), häirunud funktsioonide taastamine ning valu leevendamine.

Kliendi vajaduste väljaselgitamiseks toimub kliendi tervisliku seisundi hindamine, kliendi ja vajadusel tema lähedaste nõustamine, vajadusel individuaalse harjutusprogrammi koostamine (ka kodune programm) ja teraapia ja/või massaaži teostamine. Füsioteraapia kestvus ning sagedus on iga kliendi puhul individuaalne.

_MG_2638 FT saalisFüsioteraapia

Meie keskuses osutatakse teenust:

  • Tervisekassa rahastamisel Adeli Rehabilitatsioonikeskuse taastusarsti suunamisel;
  • tasulise teenusena;
  • perearsti suunamisel teraapiafondi raames;
  • tööalase rehabilitatsiooni tegevuskava alusel tööealistele täiskasvanutele;
  • täiskasvanutele sotsiaalse rehabilitatsiooni raames rehabilitatsiooni plaani alusel, lastele MTÜ Diana Arenduskeskuses.