Terviseklubi teenused

Terviseklubi teenused 

Adeli Terviseklubi pakub füsioteraapiatunde basseinis tervishoiuteenuse ning sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooniteenuse raames. Teenuseid saab määrata eriarst ning teraapiafondi raames ka perearst. Soovi korral ja vabade kohtade olemasolul võite liituda grupiga ka tasulise teenusena. 

Veefüsioteraapial on positiivne mõju vereringele, tasakaalule ja koordinatsioonile. Veekeskkonnas mõjuv takistusjõud aitab pärast haigust või traumat tugevdada nõrku lihaseid, samuti on vees võimalik suurendada liigesliikuvust, sest vesi lõdvestab pinges lihaseid ja see võimaldab valuvabalt liigutusi sooritada. Veekeskkond sobib ka liigeshaigetele ja ülekaalulistele, sest vee üleslükkejõu abil väheneb koormus liigestele.

 

Terviseklubi teenused täiskasvanutele

1. Basseinis:

1) Üldfüüsiline grupp:  mõeldud neile patsientidele, kellel esinevad erinevad kompenseeritud südame-vereringe haigused (vähenenud aeroobne võimekus, kaasasündinud südamerikked, hüpertooniatõbi, läbipõetud müokardiinfarkt jne). Tunnis keskendutakse eriti aeroobse võimekuse paranemisele.

2) Jalagrupp: mõeldud neile, kellel esinevad probleemid alajäsemetega. Soovitame veeteraapiat trauma läbi elanud ja endoproteesimise järgsetele patsientidele, puusa-, põlve- ja hüppeliigeseprobleemidega patsientidele liigesliikuvuse ja lihasjõu suurenemiseks.

3) Seljagrupp: mõeldud eriti neile, kellel esinevad probleemid alaseljaga. Tunnis keskendutakse alaselja liikuvuse paranemisele ja kehatüvelihaste jõu suurenemisele.

4) Ülakeha grupp: mõeldud neile, kellel esinevad ülaselja, kaela-õlavöötme või ülajäsemete probleemid (ülaseljavalud, kaela-õlavöötme pinged, õlaliigese/küünarliigese liikuvuse piiratus jne). Tunnis keskendutakse ülakeha liigesliikuvuse suurendamisele ning lihasjõu arendamisele.

 

2. Võimlemissaalis:

Täiskasvanute terapeutiline võimlemine on mõeldud eriti neile, kes soovivad parandada oma kehalist võimekust ning rühti. Võimlemistundi viivad läbi kogenud füsioterapeudid, kes oskavad tähelepanu juhtida õigele kehahoiule, koormuse valikule ja liigutuste korrektsele sooritusele.

Tunnid toimuvad 2 korda nädalas.

 

Terviseklubi teenused lastele (hetkel ei toimu)

Teenusele määrab teid taastusraviarst.

Soovi korral ja vabade kohtade olemasolul on võimalik grupiga liituda ka tasulise teenusena.

1. Basseinis:

1) Grupp väheaktiivsetele lastele: mõeldud nendele lastele, kes on kehaliselt väheaktiivsed või kellel esinevad kaaluprobleemid. Tunnis keskendutakse laste kehalise aktiivsuse suurenemisele, nende kehalise ja aeroobse võimekuse paranemisele. Tunni eesmärgiks on innustada lapsi liikuma ja sellest rõõmu tundma. 

2) Grupp laste üldise arengu toetamiseks: tunni eesmärgiks on toetada laste kehalist arengut ja grupp on mõeldud nendele lastele, kellel esinevad rühihäired, lihastoonuse probleemid või muud skeleti-lihassüsteemi probleemid.

3) Grupp väikelastele: mõeldud eelkõige lastele vanuses 3-7, aga ka suurematele lastele, kes on vee suhtes kartlikud ning vajavad vees liikumiseks tuge või julgustust. Tunni eesmärk on arendada lapse sensomotoorseid oskusi, arendada kehataju, parandada lapse rühti ja innustada last liikuma.

NB! Väikelaste gruppi on lapsevanemal või saatjal kohustuslik lapsega vette kaasa minna.

 

Adeli Terviseklubi ujula