Alternatiivkommunikatsiooni algkursus

inimeselt-inimeseleSihtrühm: logopeedid, eripedagoogid, õpetajad, kasvatajad, tegevusjuhendajad.

Koolitaja Kati Kiiver on öelnud alternatiivkommunikatsiooni kohta:
“Päevakeskuses Käo käivad lapsed ja noored täiskasvanud kes on kõnetud või ebaselge kõnega ja kellel on lisaks ka intellektipuue. AAC on ainus võimalus, kuidas need lapsed ja noored ennast väljendada saavad ja millisel kujul esitletud infot nad mõistavad. Seega tegeleme Päevakeskuses Käo AAC teemaga süvendatult.”

Koolitaja: MTÜ Inimeselt Inimesele koolitaja Kati Kiiver, Päevakeskus Käo eripedagoogilise töö juht, MTÜ Inimeselt Inimesele Käo Põhikooli eripedagoog.

kati-kiiverKati Kiiver on lõpetanud Tartu Ülikooli eripedagoogika eriala 1997 aastal ja töötanud Päevakeskuses Käo 1997 – 1999 kasvataja ja hiljem logopeedina. 1999-2008 on töötanud Tallinna Tondi Põhikoolis (endises Tallinna I Internaatkoolis) hooldusklassi klassiõpetajana. Alates 2008 töötab Päevakeskus Käo eripedagoogilise töö juhina ja alates 2011 MTÜ Inimeselt Inimesele Käo Põhikoolis eripedagoogina. 2004 aastast on Kati MTÜ Inimeselt Inimesele eripedagoogika ja AAC valdkonna koolitaja ning 2012 aastast Tartu Ülikooli alternatiivkommunikatsiooni lektor. Täiendõpe: “Kõnet toetav ja asendav kommunikatsioon (AAC)”. Helsingi Ruskeasuo kooli kõneterapeut Iina Heikurainen (30h) ja “Eriline õppija”, ESF projekti raames Jyväskylä Ülikooli Täiendkoolituskeskuse poolt läbi viidud eripedagoogika täiendkursus (320h/12,3 EAP)

Koolituse sisu:
• Mida tähendab kõnet toetav ja asendav kommunikatsioon (AAC)?
• Alternatiivkommunikatsiooni põhimõtted.
• Ülevaade Boardmakeri programmist ja PCS piltidest koostatud arendusmaterjalidest. Ülevaade kommunikaatoritest (Big Mack, Step by Step, Go talk, Supertalker, Go Talk rakendus iPadile).

Toimumisaeg: 12. jaanuar 2017 kell 14-16
Toimumispaik: Adeli Rahvusvaheline Rehabilitatsioonikeskus, Tallinna, Endla 4, 0 korruse saalis (sissepääs Adeli Terviseklubi uksest peauksest vasakul olevast trepist)
Grupi suurus: 30 inimest.
Koolituse hind: 30 eurot (hind sisaldab käibemaksu)

Transport: ühistranspordi peatus Tõnismägi- troll nr 3, bussid nr 16, 17, 17A, 21, 21B, 23, 24, 24A ja 42.
Parkimine: lähimad parkimise tsoonid Wismari 18, Suur-Ameerika 14 ja Kaarli 2a

Koolitusele registreerimine ja informatsioon Kristi Reimann (kristi.reimann@adeli.ee). Registreerimiskirjas saata informatsioon arve koostamiseks – arvesaaja/asutuse nimi ja registrikood. Registreerimise tähtaeg 29. detsember 2016