Neuro-rehabilitatsiooni kostüüm Atlant

Kostüümi  kasutatakse  neuroloogilise häirega (PCI) patsientide korrigeerivaks kehatüve ja jäsemete individuaalseks asendiraviks, insuldi järgselt, lülisamba ja seljaajahaiguste korral, peaajutraumade järgselt, nii ambulatoorselt raviasutustes kui  kodustes tingimustes.

Vastunäidustused:

  • epilepsia;
  • südame-veresoonkonna haigused;
  • raske või-  sügav vaimupuue;
  • ägedad nakkushaigused;
  • hingamisteede haiguste ja muude haiguste ägenemise ajal.

Kostüüm  oma õhukambritega (pneumaatiline süsteem)  toetab ja fikseerib kehatüve  õigesse asendisse. Ta toetab kehatüve ja jäsemete lihaste normilähedast funktsiooni.

Õhu pumpamine kostüümi pneumaatilistesse kambritesse tagab koormusseadme töö  ja survestab patsiendi kogu kehatüve ja jäsemeid. Selle abil ärritataks propriotseptiivseid retseptoreid,  mis kutsuvad  esile närviimpulsside aktiviseerumise aju motoorsetes keskustes  aktiviseerides motoneuronite tööd. See annab võimaluse teraapia käigus  õppida õigeid kehaasendeid. Toetab liigutuslikku kontrolli supraspinaalsel tasandil.

Õhu pumpamisel pneumokambritesse moodustub nn kehaväline pehme ortoos, mis toetab ja sirutab kehatüve ja õlevöötme lihaseid  ning annab võimaluse normilähedaseks kehahoiuks ja jäsemete talitluseks.

_P1Z0610 _P1Z0627

Atlant koormuskostüüme on lihtne hooldada.

Kostüümi „riietumine“ toimub nii püsti kui pikali asendites.

Neuro-rehabilitatsiooni kostüümi Atlant tootmises on kaks modifikatsiooni: 

Atlant – kostüümiga koos saab kasutada peahoiufiksaatorit (vajalik siis kui patsient ei suuda iseseisvalt pead hoida).

Atlant Lite  – lihtsustatud ja odavam versioon Atlant kostüümist,  toodetud laste suurustele, ilma peahoiufiksaatori võimaluseta. Ta on mõeldud ainult individuaalseks kasutamiseks kodustes tingimustest.

Kostüümi valikul tuleb lähtuda patsiendi rinnaümbermõõdust ning pikkusest.

Atlant mõõdud

Kasutusjuhendid:

Tootja:  Dynaforce (Venemaa), kaitstud 4 patendiga Vene Föderatsioonis. (nr. 60256, 60257, 60258, 2266082).

_P1Z0632 _P1Z0641